رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
  • کد خبر : ۳۳۰
  • مشاهده :  277 بازدید
  • چاپ خبر : جان دانش‌آموزان نباید فدای تصمیمات لحظه‌ای شود
به هم ریختگی در آموزش‌و‌پرورش؛

جان دانش‌آموزان نباید فدای تصمیمات لحظه‌ای شود

عضو کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس:متاسفانه شاهد نوعی به‌هم‌ریختگی در تصمیم‌گیری‌های آموزش‌و‌پرورش هستیم. احساس می‌شود برخی از بیرون برای آموزش‌و‌پرورش تصمیم‌می‌گیرند. افق گلبهار- بسیاری از دانش آموزان با شکل و شمایلی متفاوت از سال های گذشته،به مدرسه رفتند و این مورد با ترس والدین در آمیخته شده بود و احتمال ابتلای فرزندان شان به کرونا […]

عضو کمیسیون آموزش،تحقیقات و فناوری مجلس:متاسفانه شاهد نوعی به‌هم‌ریختگی در تصمیم‌گیری‌های آموزش‌و‌پرورش هستیم. احساس می‌شود برخی از بیرون برای آموزش‌و‌پرورش تصمیم‌می‌گیرند.

افق گلبهار- بسیاری از دانش آموزان با شکل و شمایلی متفاوت از سال های گذشته،به مدرسه رفتند و این مورد با ترس والدین در آمیخته شده بود و احتمال ابتلای فرزندان شان به کرونا در چشم آنها کاملا مشهود بود.مهدی اسماعیلی عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس نوشت:اعلام کردیم در شرایط کنونی باید رویکردآموزشی استفاده از فضای مجازی باشدکه البته فضای مجازی هم به نوبه خود مشکلاتی را به دنبال دارد. براساس آمار اعلام‌شده، ۳ و نیم میلیون دانش‌آموز درحال حاضرامکان دسترسی به اینترنت را ندارند و این مشکلات،عدم امکان آموزش مجازی را هم به دنبال دارد.او می گوید:مدیران سیستم آموزشی کشور ۲ هفته زودتر از مهرماه مدارس سراسر کشور را بازگشایی کردند؛این ۲ هفته خود زمان مناسبی برای اینکه مقدمات بیشتر و بهتر برای آماده‌سازی مدارس فراهم شود،بود. تاکید ما در مجلس این است که جان دانش‌آموزان نباید فدای تصمیمات لحظه‌ای شود.اسدالله خسروی در سرتیتر روزنامه وطن امروز ۱۵ شهریور ۹۹ را به عنوان «روز بی‌دولتی» ایران نامید! او ادامه داد:سوال والدین از مسؤولان آموزشی این است:آیا زمان ۳۵ دقیقه‌ای برای دانش‌آموزان کلاس اولی واقعا اثرپذیری لازم برای آموزش را دارد؟
این درحالی است که وزیر آموزش و پرورش تاکید کرده است: اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نیست و به علت کارکردهای آموزش حضوری، این نوع آموزش را به آموزش غیرحضوری ترجیح میدهیم


چه اصراری به بازگشایی مدارس است؟


طبق صحبت های دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس،در تصمیم گیری ها اصلا خیر و صلاح مردم دیده نمی شود و پشت پرده هایی در بازگشایی مدارس موجود است.به گفته او بسیاری از مدیران آموزش و پرورش دارای مدارس غیرانتفاعی اند که گردش مالی سالیانه آن چیزی حدود ۲۴ هزار میلیارد است.مطهری می گوید:اولیاء دانش آموزان مدارس غیر دولتی سعی داشتند بدلیل شرایط پیش آمده و آموزش غیرحضوری،فرزندان خود را در مدارس دولتی ثبتنام کنند اما بابازگشایی مدارس شهریه های خود را به مدارس غیرانتفاعی پرداخت کردند.کمی بعد آموزش و پرورش طی اطلاعیه ای بر اجباری نبودن کلاس های حضوری تاکید کرد.
اینها بخشی از گفته ها پیرامون بازگشایی مدارس بود.اما آیا بابازگشایی مدارس،توصیه های بهداشتی در گلبهار هم رعایت می شود؟


رشد جمعیت دانش آموزان گلبهار از زیرساخت های مورد نیاز آن بیشتر است


به گفته رییس آموزش و پرورش گلبهار در نشست خبری با اصحاب رسانه؛قرار است برنامه ریزی هایی برای ساماندهی ۲۰هزار دانش آموز گلبهاری اتخاذ گردد.حمیدرضا خمر می گوید:گلبهار یکی از شهرهایی است که رشد جمعیتی دانش‌آموزان آن نسبت به زیرساخت‌های مورد نیاز بیشتر است.وی ادامه داد:هیچ اجباری برای حضور دانش آموزان در مدارس نیست و والدین یکی از سه روش آموزش(مدرسه رفتن،شبکه شاد و تلویزیون) را با اعلام به مدیر مدرسه انتخاب کنند.گویا این نشست خبری باهماهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان و جهت پاسخگویی به شبهات و سوالات مردم پیش بینی شده بود.رئیس آموزش و پرورش این شهر با تکرار سخنان متولیان آموزش کشور به تشریح نکاتی پیرامون دستوالعمل های پیشنهادی خود پرداخت.او گفت:دستورالعمل های بازگشایی در مقاطع تحصیلی متفاوت هستند و رشته های نظری با هنرستان، ابتدایی با متوسطه های اول و دوم،متفاوت اند و مدارس در جریان آنها قرارگرفته اند.


مبالغی جهت تهیه ملزومات بهداشتی دراختیار مدارس قرارگرفته است


وی در بخشی دیگر اعلام کرد:مبالغی را جهت تهیه ملزومات بهداشتی در اختیار مدارس قرار دادیم اما باز هم باید کمک شود.وی همچنین با اشاره به وجود سه دانش آموز در هر سرویس گفت:کار گروه ماده ۱۸شهرداری، سرویس ها را مدیریت می کند و قرار است اگر دانش آموزان در یک پیک جمعیتی قرار بگیرند مانند سال قبل که در ساعات جابه جایی دانش آموزان خدماتی انجام میدادند،در دو تایم صبح و بعدازظهر این خدمات را بدهند.


اجباری در پرداخت پول به مدارس نیست

به گفته خمر اجباری در پرداخت پول به مدارس نیست و برخی مدارس از خیرین استفاده میکنند و برخی هم هزینه ها را میان دانش آموزان تقسیم میکنند که در این باره هم اجباری برای دانش آموزی که نمی‌تواند، وجود ندارد اما باز هم باتوجه به شرایط، مدارس به این کمک ها نیازمندند.همچنین مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی می گوید تمامی مدارس سطح استان به اینترنت دسترسی پیدا کرده اند و به منظور تهیه اقلام بهداشتی و ضدعفونی،اعتبار بهداشتی هشت میلیارد و ٧٠٠ میلیون تومانی در مدارس استان توزیع شده است. خدابنده همچنین گفته است مدل و رنگ لباس فرم مدارس نسبت به سال تحصیلی گذشته تغییری نداشته و دانش آموزان می توانند در صورت امکان از لباس فرم سال گذشته خود استفاده نمایند.

اخبار مرتبط