رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
  • کد خبر : ۴۱۹
  • مشاهده :  350 بازدید
  • چاپ خبر : قطار ریل باس و دیزلی به جای برقی /برداشتن بار سنگین از دوش چناران با ارتقاء گلبهار
حسین امامی نماینده چناران و گلبهار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:

قطار ریل باس و دیزلی به جای برقی /برداشتن بار سنگین از دوش چناران با ارتقاء گلبهار

محمدرضا زارع- افق گلبهار | حسین امامی، ضمن اشاره به برکات انقالب اسالمی چهل و دوسال اظهار کرد: مشکلات امروز همه اش مربوط به تحریم ها نیست بلکه مربوط به سوء مدیریت ها و خود تحریمی هاست که مردم را اذیت می کند. وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو افزود : به […]

  • محمدرضا زارع- افق گلبهار | حسین امامی، ضمن اشاره به برکات انقالب اسالمی چهل و دوسال اظهار کرد: مشکلات امروز همه اش مربوط به تحریم ها نیست بلکه مربوط به سوء مدیریت ها و خود تحریمی هاست که مردم را اذیت می کند. وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو افزود : به فرموده مقام معظم رهبری باید یک دولت جوان انقالبی و حزب الهی روی کار بیاید و مشکالت را به حداقل برساند.

رئیس جمهور: به پروژه هایی که تا پایان سال عملیاتی می شوند، بودجه داده شود

وی ضمن تشکر از زحمات مسئولین قبلی در خصوص پروژه قطار برقی گلبهار، بیان داشت: در چند ماه اخیر پیگیری هایی انجام دادیم؛ دستور اختصاص اعتبار را از آقای نوبخت گرفتیم، گفته شده ما از آقای نوبخت ۲۵۰ میلیارد تومان دستور اختصاص اعتبار گرفته ایم. ولی پیش معاونین ایشان که رفتیم گفتند که آقای رئیس جمهور دستور داده اند که به هر پروژه ای که تا پایان این دولت تمام می شود بودجه در نظر بگیریم.

آقای رئیس جمهور دستورداده اند که به هر پروژه ای که تا پایان دولت تمام می شود بودجه در نظر بگیریم.
پروژه قطار برقی گلبهارپروژه سنگینی است و تا پایان دولت تمام نمی شود! راه میان بری را برای آن درنظر گرفتیم، که فعال اگر بخواهیم این پروژه را به شکل قطاربرقی به پایان برسانیم حالاحالاها تمام نمی شود و بودجه هم برای آن در نظرنمی گیرند! قرار شد به صورت ریل باس و بصورتی واگنی قطار گلبهار را انجام بدهیم !


پروژه قطار برقی مشهد-گلبهار-چناران پروژه سنگینی است و تا پایان دولت تمام نمی شود! البته اگر با این قانون بخواهیم جلو برویم؛ راه میان بری را برای آن درنظر گرفتیم، بامشورتی با دوستان در تهران قرار بر این شد که فعال اگر بخواهیم این پروژه را به شکل قطار برقی به پایان برسانیم حاالحاالها تمام نمی شود و بودجه هم برای آن در نظر نمی گیرند! وی افزود:قرار شد به صورت ریل باس و بصورتی واگنی قطار گلبهار را انجام بدهیم مثل کاری که در شهرجدید پرند انجام شده، با این اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی که اختصاص داده اند و شاید مقداری هم بیشتر، ما می توانیم ریل ها را خریداری کنیم و نزدیک ۳۷ کیلومتری را که آماده ریل گذاری است را ریل گذاری
نمائیم. حسین امامی همچنین باری دیگر تاکید کرد : فعال به صورت ریل باس و دیزلی این کار را انجام می دهیم که مردم حداقل از خدماتش استفاده کنند مثل شهر جدید پرند که سه عدد واگن گذاشته اند و در هر سرویس ۳۰۰ نفر را جابه جا می کنند و خیلی هم مردم از این ماجرا خوشحال هستند.

ارتقاء گلبهار موجب برداشتن بار سنگینی از دوش چناران است

امامی در پایان اظهارات خود درخصوص توسعه گلبهار به سراغ آخرین تحوالت بر سر تقسیمات کشوری در منطقه رفت و ضمن اظهار خرسندی از شهرستان شدن گلبهارو افزود: کرد: این اقدام از ۱۰ سال پیش در دولت احمدی نژاد شروع شده بود و مصوبه هیئت وزیران را دریافت کرد اماپس از آن و در دوره آقای روحانی تقسیمات کشوری در سطح کشور متوقف شد.بعد از آن اخیرا یک سال و نیم است که دوباره پرونده شهرستان شدن گلبهار به چرخه افتاده است.
وی همچنین ضمن اشاره به بخشداران،شورای شهر و شهرداران، محمد دهقان نماینده پیشین مردم در مجلس، شرکت عمران، تریبون نمازجمعه و امام جمعه ها به عنوان افراد موثر در ارتقاء گلبهار به شهرستان اظهار کرد: بنده از روز اول، پیگیر ماجرای شهرستان شدن گلبهار بودم.امامی اضافه کرد: ۵ بخشدار به منطقه اضافه می شود و این کمک به ارتقاء چناران است.

فرمانداری و شورای تامین در گلبهار تشکیل می شود و همینطور اعتبارات جدا می شود و اعتبارات ویژه به گلبهارتعلق می گیرد. زین پس برای گلبهار این بودجه (اعتبار ماده ۱۸۰ ) بصورت جدا تخصیص داده می شود.

نماینده مردم گلبهار در مجلس شورای اسالمی گفت:به جهانگیری معاون اول رئیس جمهور گفتم ششتمد،سبزوار، زبرخان و نیشابور فرماندار دارد و شهرستان شده اند چرا برای ارتقاء گلبهار کاری نمی کنید؟ در ادامه جهانگیری هم دستور اقدام تسریع در ارتقاء گلبهار را صادر کرد.الان ۵ بخشدار به شهرستان اضافه می شود و این هم کمک به ارتقاء چناران است و هم برداشتن باری سنگین از روی دوش چناران؛ لذا گلبهار از این به بعد یک بخشدار مرکزی دارد. در چناران سید آباد و رادکان، هرکدام بخش می شوند. باتوجه به این شرایط از این به بعد ادارات در گلبهارمستقر خواهند شد.
وی با اشاره به برکات شهرستان شدن گلبهار گفت : فرمانداری و شورای تامین در گلبهار تشکیل می شود وهمینطور اعتبارات جدا می شود و اعتبارات ویژه به گلبهارتعلق می گیرد و سبب پیشرفت بیشتر شهر می گردد.

اعتبار ماده ۱۸۰ برای چناران و گلبهار بصورت جدا تخصیص می یابد

دکتر حسین امامی با اشاره به اعتبار ماده ۱۸۰ که در یک سال در اختیار فرمانداران و در سالی دیگر در اختیار نمایندگان مجلس بود گفت: برای ما این مورد تفاوتی ندارد، مهم این است که زین پس برای گلبهار این بودجه بصورت جدا تخصیص داده می شود.دغدغه ای که درسابق فرماندار و نماینده شهر در مجلس داشتند این بود که هم گلبهار را باید ساپورت می کردند و هم چناران را و این اعتبار ماده ۱۸۰ ،اعتبار شناوری است که فرماندار یا نماینده شهر در مجلس با توجه به این اعتبار به هر قسمت از این شهرستان که نیازمند است، اعتباربخشی می کنند. از این به بعد اعتبار ماده ۱۸۰ برای چناران و گلبهار بصورت جدا تخصیص داده می شود.

اخبار مرتبط