رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۲
  • کد خبر : ۳۹۲
  • مشاهده :  317 بازدید
  • چاپ خبر : پروژه مترو حتی یک روز هم متوقف نشده است
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار:

پروژه مترو حتی یک روز هم متوقف نشده است

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار از اجرای فاز یک تونل متروی گلبهار در چهار جبهه خبر داد. هومن گریوانی در تشریح این خبر گفت: کل تونل متروی مشهد،گلبهار،چناران، ۴کیلومتر و۲۰۰ متر طول دارد که ۷۰۰ متر از این تونل توسط شرکت مسکن قدس رضوی و ۳۵۰۰ مترآن توسط شرکت آب […]

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار از اجرای فاز یک تونل متروی گلبهار در چهار جبهه خبر داد. هومن گریوانی در تشریح این خبر گفت: کل تونل متروی مشهد،گلبهار،چناران، ۴کیلومتر و۲۰۰ متر طول دارد که ۷۰۰ متر از این تونل توسط شرکت مسکن قدس رضوی و ۳۵۰۰ مترآن توسط شرکت آب وخاک قدس رضوی در حال اجرا می باشد. رئیس هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید گلبهار اظهار داشت:با توجه به اینکه روش حفاری این تونل به صورت اتریشی(NATM) است، به منظور تسریع در عملیات اجرایی و دسترسی به مسیر تونل، حفاری رمپ های دسترسی از چهار جبهه در حال اجرا است. جبهه اول روبروی بیمارستان شریعتی مشهد می باشد که هم اکنون در حال اتمام دسترسی به ورودی تونل است و جبهه دوم نیز واقع در خیابان هفتم زعفرانیه، فاز اول رمپ به پایان رسیده است.

پروژه متروی مشهد – گلبهار – چناران حتی یک روز هم متوقف نشده است و شرکت عمران از منابع داخلی در حال انجام این پروژه می باشد و اکنون حدود ۳۰ کیلومتر از این مسیر آماده ریل گذاری است

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار افزود: در جبهه سوم که حدفاصل روستای صفی آباد و ده نو است مراحل دسترسی تمام شده و حفاری تونل شروع شده است، همچنین در جبهه چهارم که در انتهای روستای صفی آباد قرار دارد و خروجی تونل به سمت گلبهار محسوب می شود، علاوه بر اجرای رمپ و دسترسی به تونل، حدود ۳۰ متر از تونل اصلی حفاری شده است. وی در ادامه گفت: اعتبار مورد نیاز جهت اجرای این تونل از محل اوراق خزانه ملی به صورت نقدی و تهاتر و همچنین از محل اعتبارات داخلی شرکت عمران شهر جدید گلبهار تامین می گردد. هومن گریوانی با بیان اینکه این پروژه با قدرت در حال انجام است، اظهار داشت: پروژه متروی مشهد – گلبهار – چناران حتی یک روز هم متوقف نشده است و شرکت عمران از منابع داخلی در حال انجام این پروژه می باشد و اکنون حدود ۳۰ کیلومتر از این مسیر آماده ریل گذاری است، امیدواریم با توجه به دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی در خصوص خرید و آغاز عملیات ریل گذاری مسیر مترو مشهد- گلبهار، بسترهای مورد نیاز جهت تسریع در اجرای آن فراهم گردد. مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار در پایان به آخرین روند اجرای مسیر متروی گلبهار- چناران اشاره کرد و افزود: با توجه به مصوبه اخذ شده شورای عالی ترافیک کشور در خصوص اجرای این قطعه کلیه طراحی این مسیر انجام و پلان های اجرایی نیز آماده شده است، امیدوار هستیم انجام فرآیند تملک اراضی مسیر توسط شهرداری چناران نیز هرچه سریعتر به نتیجه برسد.

امیدوار هستیم جهت اجرای قطعه مسیر چناران ، هر چه سریعتر انجام فرآیند تملک اراضی مسیر توسط شهرداری چناران نیز به نتیجه برسد.

اخبار مرتبط