رفتن به بالا
  • شنبه - ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳
  • کد خبر : ۴۵۸
  • مشاهده :  305 بازدید
  • چاپ خبر : پیشنهاد قطار ریل باس به صورت موقتی/تملک اراضی قسمت دوم مترو برعهده چناران / واگذاری آرامستان گلبهار به شهرداری
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید گلبهار:

پیشنهاد قطار ریل باس به صورت موقتی/تملک اراضی قسمت دوم مترو برعهده چناران / واگذاری آرامستان گلبهار به شهرداری

اقدامات پیشگیرانه در کاهش تعداد مبتلایان کرونا هومن گریوانی مدیرعامل شرکت عمران گلبهار شرکت عمران گلبهار در گفتگو با ماهنامه افق گلبهار از اقدامات پیشگیرانه ای که مرتبط با کرونا صورت گرفته گفت: مسلما این شرکت با آغاز همه گیری کرونا اقداماتی را در سطح شهر در دستور کار خود قرار داد. نصب بنرهای هشدار […]

افق گلبهار| در سالی که گذشت با وجود اپیدمی کرونا بسیاری از اقدامات با کندی و مشکل روبرو شد اما با این حال اقداماتی هم جهت جلوگیری و کاهش مبتلایان این ویروس از سوی دستگاه های اجرایی صورت پذیرفت.

اقدامات پیشگیرانه در کاهش تعداد مبتلایان کرونا

هومن گریوانی مدیرعامل شرکت عمران گلبهار شرکت عمران گلبهار در گفتگو با ماهنامه افق گلبهار از اقدامات پیشگیرانه ای که مرتبط با کرونا صورت گرفته گفت: مسلما این شرکت با آغاز همه گیری کرونا اقداماتی را در سطح شهر در دستور کار خود قرار داد. نصب بنرهای هشدار دهنده و اطلاع رسانی ویروس کرونا در سطح شهر، تهیه و توزیع حدود ۱۲۰ هزار ماسک قابل شستشو و سه لایه بهداشتی در سطح شهر و مسکن های مهر، خرید بیش از ۳ هزار لیتر آب ژاول غلیظ و تحویل به شهرداری گلبهار، خرید بیش از ۸ هزار لیتر آب ژاول خالص جهت ضدعفونی فضاهای شهری و معابرعمومی سطح شهر و همچنین گندزدایی و ضدعفونی مشاعات حدود ۳۳ هزار واحد مسکن مهر و حدود ۷ هزار واحد از پروژه های انبوه ساز مسکونی، اماکن عمومی و پارک های گلبهار (با همکاری حوزه مقاومت بسیج مالک اشتر)نصب انشعاب آب و مواد شستشوی دست در میدان ابن سینا، راه اندازی خودرو شادی همزمان با میلاد امام رضا (ع) و نیمه شعبان و همچنین مراسم نورافشانی شهر همزمان با شب میلاد امام زمان (عج)، میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، مشارکت در تهیه و توزیع بیش از ۲۰۰۰ بسته معیشتی به ارزش بیش از ۲۲۰ میلیون تومان در بین خانواده های نیازمند در قالب طرح های مواسات مردمی و نهضت تعاون و احسان ازجمله اقدامات این شرکت در راستای کمک به جلوگیری از اپیدمی کرونا بوده است.

مدیرعامل شرکت عمران گلبهار در ادامه پیرامون تاثیر این اقدامات در کاهش مبتلایان کرونا عنوان کرد: باتوجه به برنامه ریزی انجام شده، رعایت پروتکل های بهداشتی، عدم تجمع شهروندان در مراسمات فوق الذکر و همچنین انعکاس برنامه ها از شبکه های مجازی، می توان گفت که اقدامات انجام شده تا حد بسیار زیادی در جهت پیشگیری و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تاثیرگذار بوده است.

وی در ادامه از برنامه های آتی شرکت عمران گلبهار در این خصوص گفت:این شرکت اکنون در حال توزیع ۱۰۰ هزار ماسک بهداشتی خریداری شده بوده و همچنین تهیه بسته های معیشتی برای خانواده های نیازمند از برنامه های این شرکت در آینده می باشد.

آرامستان گلبهار به شهرداری واگذار شده است

گریوانی در ادامه با اشاره به مکان قرارگیری آرامستان گلبهار اظهار کرد:این آرامستان در جنوب غربی شهر گلبهار قرار دارد. تملک زمین آن با مساحت ۱۱ هکتار و همچنین احداث غسالخانه توسط شرکت عمران گلبهار صورت گرفته و در تاریخ ۵ آبان ۱۳۹۷ به شهرداری گلبهار تحویل داده شده است.

ما از منابع داخلی خود بخش عظیمی از پروژه مترو را احداث نمودیم

هومن گریوانی، مدیرعامل شرکت عمران گلبهار در ادامه گفتگویش با افق گلبهار از آخرین خبرها پیرامون مترو گلبهار گفت و اظهار کرد: قسمت اول پروژه مترو از مشهد آغاز شده و به طول ۴۰ کیلومتر تا گلبهار ادامه دارد و قسمت دوم آن نیز بطول ۶ کیلومتر از گلبهار تا چناران امتداد یافته است. باتوجه به عدم تحقق فاینایس این قرارداد تاکنون و همچنین رکود اقتصادی در سالهای اخیر، شرکت عمران گلبهار به جهت سرعت بخشیدن به روند اجرایی پروژه و همچنین عدم توقف آن، از منابع داخلی خود بخش عظیمی از ابنیه فنی و زیرسازی این مسیر را احداث نموده است. گریوانی همچنین در ادامه از ساخت آزادراه مشهد – چناران توسط وزارت راه و شهرسازی و آستان قدس رضوی گفت و ادامه داد: شرکت عمران در این پروژه نقشی ندارد.

تملک اراضی قسمت دوم پروژه (گلبهار تا چناران) به عهده مسئولین شهرستان چناران می باشد.

بزودی ۳۰ کیلومتر از مسیر پروزه مترو ریل‌گذاری می شود

هومن گریوانی با تاکید بر عدم تحقق فاینانس این قرارداد و رکوداقتصادی حاکم بر کشور از آخرین وضعیت پروژه خبرداد: تاکنون در قسمت اول پروژه‌ مترو شاهد پیشرفت ۷۰ درصدی ۳۶ کیلومتر زیرسازی هستیم که توانایی انجام مراحل روسازی و ریل‌گذاری ۳۰ کیلومتر را دارد، با صدور مجوز انتشار ۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت و تزریق این اعتبارات بزودی اجرای این مراحل را آغاز خواهیم نمود.

تملک اراضی قسمت دوم پروژه مترو برعهده چناران است

تملک اراضی قسمت اول پروژه مترو که از ابتدای مشهد تا گلبهار ادامه دارد را به طور کامل انجام داده‌ایم و مشکلی در این خصوص وجود ندارد. تملک اراضی قسمت دوم پروژه (گلبهار تا چناران) به عهده مسئولین شهرستان چناران می باشد.

پروژه مترو موقتا بصورت ریل‌باس بهره‌برداری می شود

مدیرعامل شرکت عمران گلبهار در پاسخ به اینکه چه نوع قطاری در انتظار مردم گلبهار است گفت: هیچ جابجایی و یا تغییر صورت نگرفته و فقط پیشنهاد شده تا در جهت تسریع، این پروژه موقتا بصورت ریل باس مورد بهره برداری قرار گیرد و هم زمان بخش سیگنالینگ اجرا و در نهایت این قطار بصورت برقی خدمت رسانی نماید. گریوانی همچنین اذعان کرد که با تحقق بودجه این پروژه تا سال ۱۴۰۲ قابل افتتاح و بهره برداری است.

پیشنهاد ریل باس بصورت موقت بوده و با عنایت به ایجاد زیرساخت های قطار برقی این موضوع در برقی خواهد ًآینده مسلما شد، لذا صرفا جهت بهره برداری بصورت موقت ریل باس ایجاد می گردد

پیشنهاد قطار ریل‌باس موقتی است

گریوانی باری دیگر درخصوص نوع بهره برداری از مترو گلبهار گفت: پیشنهاد ریل باس بصورت موقت بوده و با عنایت به ایجاد زیرساخت های قطار برقی این موضوع در آینده مسلماً برقی خواهد شد، لذا صرفا جهت بهره برداری بصورت موقت ریل باس ایجاد می گردد. همچنین مشکلات احتمالی و زمان بالای سیر قطار بصورت موقت خواهد بود که با اضافه شدن ران قطار این مشکلات حل می شود.
هومن گریوانی همچنین اظهار کرد: تفاوت قطار برقی با دیزل همانگونه که از اسم قطارها مشخص است از نظر تکنولوژی تفاوت دارد اما از نظر زیرساخت‌ها و خدمات‌رسانی به شهروندان محترم تفاوتی ندارد، شایان ذکر است تمامی زیرساخت های قطار برقی در نظر گرفته شده و با تامین بودجه مورد نیاز این امر محقق می گردد.

تفاوت قطار برقی با دیزل همانگونه که از اسم قطارها مشخص است از نظر تکنولوژی تفاوت دارد اما از نظر زیرساخت ها و خدمات رسانی به شهروندان محترم تفاوتی ندارد

ریل مورد نیاز تامین خواهد شد

مدیرعامل شرکت عمران گلبهار از برنامه‌ی خود برای خرید ریل از شرکت ذوب آهن اصفهان گفت و ادامه داد:؟ مکاتبات لازم با شرکت ذوب آهن انجام شده و در صورت تامین نقدینگی، ریل مورد نیاز خریداری می گردد.

شفاف با شفافیت بودجه مترو گلبهار/ سازمان برنامه و بودجه درحال بررسی است

هومن گریوانی در پایان گفتگوی خود جزئیات تحقق بودجه در سال ۹۹ را شفاف سازی نمود و ادامه داد: بودجه دولت در سال ۱۳۹۹ برابر ۳۴ میلیارد تومان بصورت اوراق بود و این امر در سال ۱۴۰۰ به ۶۰ میلیارد تومان اوراق پیشنهاد گردید که از سوی سازمان برنامه و بودجه در حال بررسی می باشد.

اخبار مرتبط