رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۲۸
  • کد خبر : ۴۶۵
  • مشاهده :  303 بازدید
  • چاپ خبر : افق ۱۴۰۰ در گلبهار
بوی روزگاری نو برای مردم شهرم می آيد؛

افق ۱۴۰۰ در گلبهار

خورشید مشرق آنچه پشت سر گذاشتیم آنچه شما مردم عزیز گلبهار پشت سرگذاشته اید، بزرگ ترین اتفاق را برای این بخش رقم زده و خوشبختانه از این پس به عنوان یک شهرستان، هم گام های بلندتری می توانید بردارید و هم در حیاط سیاسی و اقتصادی استان خراسان رضوی نقشی پررنگ تر از پیش خواهید […]

خورشید مشرق

زمین زنده می شود به گرمای خورشید مشرق، باغ های شهرمان، درخت های کوچه هایمان، سبزه های سفره خانه من و شما جوانه می زنند به سرزندگی و بالندگی مردم عزیزی که «امید» سرمشق زندگی این روزهایشان است. قرن سیزدهم خورشیدی تا چند روز دیگر به پایان می رسد و ایران عزیز اسلامی در قرن چهاردم خورشیدی وارد مرحله جدیدی از تاریخ خود می شود. تاریخی که مردم هر شهر و دیار این مرز و بوم در ساخت لحظه لحظه اش سهیم و شریک هستند و گلبهار در انتظار روزگاری نوین است تا سوت قطار توسعه و پیشرفت خود را از مشرق، محل طلوع آفتاب به گوش همه ایرانیان برساند.

آنچه پشت سر گذاشتیم

آنچه شما مردم عزیز گلبهار پشت سرگذاشته اید، بزرگ ترین اتفاق را برای این بخش رقم زده و خوشبختانه از این پس به عنوان یک شهرستان، هم گام های بلندتری می توانید بردارید و هم در حیاط سیاسی و اقتصادی استان خراسان رضوی نقشی پررنگ تر از پیش خواهید داشت. ساخت بزرگ ترین واحد دانشگاه آزاد کشور و آغاز خط متروی گلبهار به مشهد و ساخت چند مجموعه گردشگری نیز از گام های بزرگی بود که به زودی نتایج آن را همگی حس خواهند کرد. موضوع کرونا که جهان را درگیر خود کرد و خسارات زیادی به وضعیت اقتصادی بسیاری از کشورهای جهان زد نیز در گلبهار ترمز پیشرفت این شهر را تا حدی گرفت و به برخی از بخش های خصوصی خسارت های قابل توجهی وارد شد.

آنچه پیش روی ماست

در سال جدید چند رویداد مهم و شرایطی جدید پیش روی ماست که مردم و مسئولان گلبهار باید دقت کامل و تیزبینی داشته باشند تا بهترین شرایط را برای بهره وری آن فراهم کنند. نخست اینکه به احتمال زیاد در همین امسال ویروس کرونا از کشور ما و از جهان رخت خواهد بست و این بیماری توسط واکسن از بین می رود. اولین پیامد بازگشت شرایط به حالت عادی، ورود مجدد گردشگران داخلی و خارجی است که حتی ممکن است بیش از سال های گذشته باشد چراکه اولا ارزش ریال در برابر ارزهای خارجی پایین تر از دو سال قبل است و این به معنای ارزان تر بودن خدمات در ایران است که نتیجه ای جز اقبال بیشتر از پیش نخواهد داشت و ثانیا بسیاری از مردم بیش از یک سال است که سفرهای زیارتی و سیاحتی خود را به تأخیز انداخته اند و ممکن است در سال اول بعد از کرونا تعداد بیشتری به استان خراسان رضوی بیایند. ورود گردشگران به این استان چند جنبه اقتصادی دارد که باید به آنها توجه ویژه داشت؛ اولا تعدادی از گردشگران خارجی که در استان ما بیشتر عرب ها هستند، انگیزه و توان سرمایه گذاری در استان را دارند و می توان به معرفی درست ظرفیت های اقتصادی گلبهار، بخشی از سرمایه های خارجی را جذب کرد و دوم هزینه ای بسیار خوبی که گردشگران خارجی برای خدمات تفریحی می پردازند. دقت کنید که پیش از این گلبهار چندان مورد توجه عرب ها و حتی ایرانی های غیرخراسانی نبوده و امروز شرایط گلبهار تغییرات زیادی کرده اما باید به درستی معرفی شود. از سویی دیگر وضعیت آب و هوایی گلبهار و نزدیکی آن به مشهد مقدس می تواند توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کند و سرمایه ها را به این سمت سوق دهد. پس تا دیر نشده زیرساخت های گردشگری و جذب سرمایه را فراهم کنید .
اتفاق دیگر مهم در سال ۱۴۰۰ انتخابات شورای شهر و ریاست جمهوری است که شورای شهر افق هر شهری را در چهار سال آینده رقم خواهد زد. پس حضور حداکثری در این انتخابات به معنای تعیین سرنوشت این شهرستان به دست تک تک شماست. در خصوص انتخابات در شماره های بعدی به تفصیل سخن خواهیم گفت که امیدواریم مثمر ثمر باشد.

اخبار مرتبط